Daniel Namkhay

putování s brazilským muzikantem Danielem Namkhayem po Čechách

Daniel Namkhay

Daniel Namkhay se narodil v Argentině, ale od mládí žije v Brazílii. První ze svých 9 CD nahrál před narozením svého syna a přesvědčil lékaře v porodnici, aby tuto hudbu pouštěli při porodu. Od té doby hraje dětem po celé Americe a snaží se hudbou přinést mír, lásku a úctu k přírodě do jejich duší a pomoci jim nalézt cestu z agrese a násilí přes hudbu. V Brazílii to platí doslovně, protože podle Danielových slov, je tam daleko víc násilí než u nás a hlavně děti ve slumech se záhy dostávají na okraj zákona.

Daniel přijel do Evropy poprvé v rámci letošního festivalu Pražské Brány. Na výstavě Esoterika uslyšel hrát naše koncovky a dokonale ho okouzlily. Koncovka je nástroj, který potřebuje pro zapojení nejmenších dětí ve věku 2 až 3 let a který již 15 let hledal.

Jak se ukázalo, Daniel pracuje s dětmi stejným způsobem jako Petr a Pavla v projektu "Návrat koncovky". Spřátelili jsme se a uspořádali spolu miniturné po mateřských školkách s poselstvím míru a lásky. Dokonce zde kvůli tomu zůstal o tři týdny déle. Ve všech školkách to byl úžasný zážitek a na někde se zúčastnilo najednou až 60 dětí.


Recitál 21.3.2007

Daniel rozšířil svoji sbírku 165 hudebních nástrojů o 5 koncovek na 170. Přestože měl koncovky teprve 4.den, neváhal je na recitálu použít a hrát na ně -sice jinak než je u nás běžné, ale výborně. Na obrázku je vidět kromě ostatních nástrojů i novotou zářící koncovky.

Věnoval svoje CD Filhos do Vento. Bubny, píšťaly a zvuky pralesa. Opravdu harmonická a krásná relaxační hudba - doporučuji všem. Kromě tohoto vydal ještě dalších 8 CD.

Na recitálu vystoupil jako host Wolfgang Saus, jeden z nejlepších alikvótních zpěváků na světě. Dokáže hlasem neuvěřitelné věci. Také neodolal a koupil si koncovku. Koncovky zkrátka vyráží do světa :).

 


Daniel Namkhay ve Skalce u Doks

Daniel přijal naše pozvání a přijel na několik dní do meditačního centra Nataraj ve Skalce u Doks. V rámci jeho pobytu proběhl pracovní workshop 4.4., vystoupení na festivalu v Mělníku 6.4.2007 a při té příležitosti společné meditační hraní na Řípu.

Více obrázků a informací naleznete zde

Daniel - interaktivní koncert pro děti

Díky podpoře paní ředitelky Šulcové v MŠ Tyršovky v Lysinské ulici na Praze 4 - Modřanech se v rekordně krátké době povedlo zorganizovat setkání Daniela s dětmi. Překladu se ujala Monika Budilová a zvládla ho bravurně a s citem.

Více obrázků a informací naleznete zde

Připravil Miroslav Ešner


nahoru poslední aktualizace dne 4.8.2008